okeyTürkiye nin en iyi okey oyununu bizlerle oynamaya ne dersiniz ?

Bilgisayarda Okey Oyna

0
(0)

Bilgisayarda Okey Oyna

Elini hızlı bir şekilde bitiren oyuncunun kazandığı bir oyun çeşidi olan Okey, Türkiye’de çok fazla rağbet görmektedir. Bunda etkili olan faktörlerden bir tanesi, oyunun zevkli olması ve takım oyununa olanak sağlamasıdır. En az 2 kişi, en fazla da 4 kişi tarafından oynanması mümkün olsa da genellikle insanlar 4 kişi ile oynamayı tercih etmektedirler.

Bilgisayarda Okey Oynamak Günah Mıdır

Birçok insanın boş vakitlerini değerlendirmek için oynadığı Okey, reel hayatta oynanabildiği gibi bilgisayar veya telefondan da oynanabilmektedir. Birçok insan artık, sanal bir şekilde oyun oynamayı tercih etmektedir. Bu yüzden sanal oyun hizmeti sunan siteler rağbet görmektedir.

Bilgisayarda Okey Kuralları

Okey ’in bazı kuralları bulunmakta olup oyuncuların bu kurallara uyması beklenmektedir. Klasik Okey ’de 106 adet taş bulunmaktadır ve bu taşlar, oyunun başında oyunculara kuralda yer alan şekilde dağıtılmaktadır. Taşları dağıtacak olan kişi, sıradan devam ederek sürekli değişmektedir. Taşlar dağıtıldıktan sonra -bir kişiye 15 adet, 3 kişiye ise 14 adet dağıtılır- elinde fazla taş olan oyuncu oyuna başlar. Bu oyuncu, ıstakasına dizdiği taşlardan gereksiz olanı ayırır ve bu taşı sağ tarafa bırakır. Kendisinden sonra gelen oyuncu ise bu taş işine yarıyorsa alır, yaramıyorsa almayıp masadan taş çeker ve oyununa devam eder. Bu şekilde oyun, 4 kişi arasında dönmektedir. Bütün taşları uygun sıra ve düzende ilk dizen kişi oyunu bitirir ve puanı hanesine yazılır.

Bilgisayarla Okey Oynamak İstiyorum

İşinizin ya da günlük hayatın stresi sizi çok yoruyorsa eğer, boş vakitlerinizi Bilgisayarda Okey Oyna ile değerlendirebilir ve sitemizde yer alan olanaklardan yararlanabilirsiniz. Zevkli bir oyun oynamak için bilgisayarınızı açın ve Bilgisayarda Okey Oyna ile evinizin konforu içinde, rakiplerinizle sohbet ederek oyun oynamanın keyfine varın.

Bilgisayarda Oynanan Okey Oyunu

Üstelik herhangi bir ücret ödemeden oyun oynayabilirsiniz. Sizlere iyi bir hizmet verebilmek adına gerekli düzenlemeleri yapıyor, sizlerden gelen görüş ve öneriler ile kendimizi yeniliyoruz. Siz de Bilgisayarda Okey Oyna ile sanal taşlar ve ıstakanız ile Okeye başlayın.

Okey Oynayın: https://www.keyifokey.com/okey-oyna

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.


Yazar: admin

Görüntüleme: 155 defa

Kategori: Okey Salonları

Yayınlanma Tarihi: 17 Ağustos 2021

Cevap bırakın