Depakin nedir ne işe yarar

Etkin maddesi sodyum valproat olan bu ilaç ağızdan alınmakta olup oldukça etkili bir ilaçtır. Antiepileptik ilaçlar sınıfına ait olup epilepsi tedavisinde kullanılmaktadır.

Depakin nedir ne işe yarar

Eğer hamile iseniz veya hamilelik şüpheniz var ise doktorunuza bilgi veriniz ve doktorunuzun bilgisi dahilinde ilacı kullanmayı doktorunuzun önerisi üzere bırakınız. Aksi takdirde çocukta doğum kusurları meydana gelebilmektedir. Doz almayı unuttuğunuzda ertesi gün bu dozları dengelemek için çift doz kesinlikle almayınız.

Eğer aldıysanız doktorunuza veya eczacınıza başvurunuz. Yaygın olarak belirtileri ise bulantı, zihin karmaşası, uyku hali, baş ağrısı, annemi, kusma, halsizlik, kanın pıhtılaşmasında bozukluk yaygın olmayan belirtileri ise yorgunluk, baş ağrısı, kusma, iştahsızlık, dalgınlık, nefes darlığı, vücutta kullanma, yüzde kullanma, seyrek olarak ise zihinsel işlev bozukluğu, kabızlık, deri kuruluğu olabilmektedir. Valproat epilepsi rahatsızlığı yanı sıra bipolar bozukluk tedavisinde veya migren baş ağrıları için de kullanılabilmektedir.

Nöbetlerin önlenmesi veya kısıtlanması noktasında oldukça etkli olan ilaçlar arasında yer almaktadır. Bu ilacı kullanmaya başlarken ve bırakırken doktor kontrolü ile olması son derece önem arz etmekte olup doktorunuz bilgisi ve yönergesi dahilinde başlayınız ve bırakınız.

Yeni makalemiz: https://www.ilacbu.com/zaditen-recetesiz-alinir-mi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir