Emadine Nedir? Ne İşe Yarar?

Emadine Nedir? Ne İşe Yarar?

Emadine, göz damlası şeklinde olan çözelti bir ilaçtır. İçeriğinde 0.5 mg emadastin maddesi barındırmaktadır. Emadine, gözdeki alerjik reaksiyon tedavisinde kullanılmaktadır. Alerjik reaksiyon şiddetini azaltmakta ve göz yaşarmasının veya kızarmasının büyük oranda önüne geçmektedir. Göz alerjisi genellikle ev tozlarından veya çeşitli mevsimsel etmenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Emadine, bu tozlara veya mevsimsel etmenlere karşı gösterilen alerjik reaksiyonların önüne geçmektedir.

Göz damlasını kullanmaya başlamadan önce göz doktoruna danışmak gerekmektedir. Doktor tarafından belirlenen sayıda düzenli olarak göz damlası çözeltisi uygulanmalıdır. İlaçtan bir damla dökmek bir göz için yeterli olmaktadır. Damla içerisinde bulunan yardımcı maddeler ilaca karşı reaksiyon oluşturabilmektedir bu yüzden doktor kontrolünde ilaç tedavisini uygulamak önemlidir.

Emadine, 3 yaş altı ve 65 yaş üzeri kişilerde kullanılmamaktadır. Karaciğer ve böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan hastalarda da Emadine kullanımı tavsiye edilmemektedir. İlaç, göz içerisinde birikme yapar ve bulanık görme olursa kesilmeli ve doktora danışılmalıdır. Çok fazla yan etkisi olmasa da Emadine göz kızarması, yanması ve kaşınması gibi çeşitli yan etkiler gösterebilmektedir.

Yeni makalelerimiz:

Büyüme Hormonu İğnesi Fiyatı

Nadixa Krem Basura İyi Gelirmi

Balaban Krem Basura İyi Gelirmi

Minirin Melt Aile Hekimi Yazabilir mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir