okeyTürkiye nin en iyi okey oyununu bizlerle oynamaya ne dersiniz ?

Mynet Okey Oyna

0
(0)

Mynet Okey Oyna

Türkiye’de çok fazla oynanan oyunlardan bir tanesi olan Okey, kendine has kuralları olan ve çeşitli versiyonlara sahip bir oyundur. Çin kökenli olduğu düşünülen Okey ’in, günümüzde en fazla oynanan şans ve zekâ oyunlarından bir tanesi olduğu bilinmektedir. En az 2, en fazla 4 oyuncu ile oynanan oyunun, genellikle 4 kişi ile oynanan versiyonu tercih edilmektedir. Oyunun en çok oynanan versiyonunda iki sette toplamda 106 adet taş bulunmaktadır. Ayrıca kırmızı, sarı, mavi ve siyah olmak üzere 4 rengin yer aldığı oyunda, 2 adet de sahte okey adlı taş bulunmaktadır. Sahte okeyler, kendine özgü çeşitli sembollere sahiptir.

Mynet Okey Oyna Ücretsiz

Oyunda yer alan okey adlı taş, istenilen taşın yerine geçebilecek bir taş olduğu için kullanıcısına birçok avantaj sağlamaktadır. Oyuna başlarken taş dağıtımında bir kişinin 15 taşı olmakta, diğer kişilerin taşları ise 14 olmaktadır. Oyuna 15 adet taşa sahip olan kişi ile başlanır. Bu kişi ilk önce, taşları çeşitli kurallara ve renklere göre ıstakaya dizer ve işine yaramayan taşı yan tarafa koyar. Kendisinden sonra gelen oyuncu eğer bu taş işine yararsa taşı alır, yaramazsa ortaya sayıları alt tarafa gelecek şekilde dizilmiş taşlardan bir tane çeker. Oyun, bu şekilde devam eder.

Mynet Okey Oyna Aşk Bahçesi

Okey’in çeşitli versiyonları bulunmakla birlikte bir de sanal bir şekilde oynanan versiyonu mevcuttur. Sanal oyunda, biz de sitemiz ile sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duymaktayız. Sitemize giriş yaptıktan sonra size sunduğumuz hizmetler ile zevkli bir şekilde oyun oynayabilir, sohbetlerde bulunabilirsiniz. Bir yandan oyun oynarken bir yandan kültürel birikimiminizi arttırabilirsiniz. Mynet Okey Oyna ile yıllardan beri süregelen oyun eğlencesini bilgisayarlarınıza ya da telefonlarınıza taşıyabilirsiniz.

Mynet Okey Odaları

Mynet Okey Oyna ile bütün alternatifler, siz değerli kullanıcılarımız için özel olarak hazırlanmıştır. Okey ‘in dünyasına Mynet Okey Oyna ile dahil olabilirsiniz. Her oyunun kuralları farklı olduğu için kuralları okuduktan sonra oynamanızı tavsiye ederiz. Sitemize giriş yaptıktan sonra oyun odalarımızdan birine girip istediğiniz oyun türünde vakit geçirebilirsiniz. Haydi, siz de gelin.

Okey Oynayın: https://www.keyifokey.com/okey-oyna

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.


Yazar: admin

Görüntüleme: 140 defa

Kategori: Okey Salonları

Yayınlanma Tarihi: 18 Ağustos 2021

Cevap bırakın