okeyTürkiye nin en iyi okey oyununu bizlerle oynamaya ne dersiniz ?

Online Okey Oyna

5
(2)

Online Okey Oyna

Okey, birçok insanın sevdiği ve boş zamanlarında eğlenmek adına oynadıkları zekâ, strateji ve şans oyunu olmakla beraber okeyin tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Çin’de oynanmaya başladığı düşünülen Okey oyunun modern versiyonu ise Ephraim Hertzano tarafından oluşturulmuştur. Oyunun adı olan Okey, aynı zamanda oyundaki okey adlı taşın da ismidir. Özellikle Türkiye’de zevkle oynanan oyunlardan biri olan Okey, çeşitli kurallara tabidir.

Okey Nasıl Oynanır?

1’den 13’e kadar giden taşların yer aldığı Okey’de, 4 farklı renk bulunur. Her bir sayı bu 4 ayrı renge ayrılmıştır. Bu renkler; kırmızı, siyah, sarı ve mavidir. Her bir sayıdan ikişer adet bulunmakta olup tüm taşların içinde sahte okey adında, kendine has işaretleri olan 2 adet taş yer almaktadır. Oyun başladığında bir oyuncuya 15, kalan üç oyuncuya ise 14 taş verilir. Taşlarını alan oyuncular, ıstaka adı verilen bir tahtaya çeşitli varyasyonlarda dizerler. Oyunculara verildikten sonra kalan taşlar ise sayıları alta gelecek şekilde ortaya konulur. Oyuna, kendisine 15 taş verilen kişi ile başlanır.

Online Okey Nasıl Oynanır?

Oyunun kuralları ve oynanış şekli zor gözükse de aslında oyun, zevkli ve kolayca anlaşılabilirdir. Oyuncu taşları arasında işine yaramadığını düşündüğü bir taşı ıstakadan çıkarır ve yan tarafa koyar. Bir sonraki oyuncu, eğer işine yarar bir taş olarak görürse o taşı alabilir. Birçok versiyonu olan Okey oyununun sanal versiyonu da vardır. Sistem, reel oyunla aynı olmakla beraber sanal oyunda oyuncu bulma derdine düşmemek, birçok kişinin sanal oyunu tercih etmesinin sebebidir.

Online Okey Siteleri

Online Okey, oyunun sanal ortamda oynanmasıdır. Siz de online okey sitelerinde ile oyun odalarına katılabilir ve burada keyifli vakit geçirebilirsiniz. Oyuncu derdine düşmeden Okey’in tadına varabilmeniz adına Online Okey Oyna için giriş yapmanız ve bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra istediğiniz saatte siteye giriş yapıp oyununuzu oynayabilirsiniz. Üstelik, insanlarla sohbet edebileceğiniz bir ortam da sunuyoruz sizlere. Bu sebeple hem keyifli arkadaşlar edinebilir hem de herhangi bir yere gitmeden sevdiğiniz oyunu oynayabilirsiniz. Haydi, Online Okey Oyna sizi bekliyor!

Okey Oynayın: https://www.keyifokey.com/okey-oyna

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.


Yazar: admin

Görüntüleme: 878 defa

Kategori: Okey Salonları

Yayınlanma Tarihi: 03 Ekim 2020

Cevap bırakın